KABLOSUZ KUYU DEPO KONTROL VE SEVİYE İZLEME SİSTEMİ

Sistem Özellikleri

Kablosuz kuyu depo kontrol dalgıç pompa kumanda rf link sistemleri, pompa ve su deposu arasında 15 Km mesafeye kadar kablosuz haberleşerek, kontrollü ve otomatik su deposu dolumu sağlar.

PLC ya da CPU ihtiyacı duymayan, set halinde tak ve çalıştır bir otomasyon sistemidir.

Pompa ünitesi ile su deposu, terfi deposu ve pompa arasında tam bir haberleşme otomasyonu sağlayabilirsiniz.

Sistem, depo ve pompa ünitesinden oluşur. Cihazlar iç ünite montajına uygun, antenleri dış ünite montajına uygundur.

Depo tarafında 2 adet sıvı seviye role girişi ya da şamandıra girişi bulunmaktadır. Pompa tarafında 2 adet role çıkışı vardır. Role çıkışlarından faz çevirerek pompa kontaktörleri sürülmektedir. Giriş ve çıkışlar 4 kanala kadar artırılabilmektedir. Örneğin 4 seviyeli bir depo pompa kontrolü sağlar. Ya da 1 depodaki 4 seviyeye göre 4 ayrı pompa motorunu devreye alıp çıkartabilir.

Sistem, depo ve pompa üniteleri üzerinde RSSI sinyal seviye kalite göstergesi, akülü cihazlar için akü göstergesi, şamandıra aktif ya da pasif durum göstergeleri, role çıkış göstergeleri, enerji var yok çalışıyor durum göstergeleri gibi bildirimlere sahiptirler. Haberleşmenin daha uzak olduğu yerlere ulaşmak için aktarıcı ünitesi eklenebilir!

Sistem üzerinde oluşan durumlar ve ekran bilgilerini izleyebilmeniz için şeffaf kapaklı, ip67 su sıçramalarına karşı koruma sınıfına sahip abs kutular içindedirler. Bu kutular, 2 mm galvaniz saçlar üzerinde, sıva üstü montaja uygun haldedirler. Kablo bağlantıları için rekor çıkışlı, belli ölçülerdeki darbelere dayanıklılık sınıfına sahiptirler.

5 dBi kazançlı dış ünite montajına uygun abs antenleri, verici alıcı üniteleri, besleme adaptörleri/aküsü ile takımdırlar. Antenlerin kabloları 2.5-2.7m arasında, rg-58 modeldir. Kablo uçlarında konektörleri çakılıdır. Set halinde ve tak çalıştır olarak hazırdır.

Sistem, su deposu tarafında enerji var yok diye ikiye ayrılırlar. Depo tarafında enerji olan modeli, şebeke enerjisi ile çalışarak hizmet verir. Depo tarafında elektrik olmayan modeli ise 12V 7A kuru bakımsız bir tek akü ile çalışır.

Depo ünitesi aküsü, güneş enerji paneli kullanarak şarj olmaya ihtiyaç duymadan, şamandıra ya da sıvı seviye rölesi hareketlerini 2 yıl boyunca, pompa tarafına sorunsuz olarak iletebilirler. Güneş enerji paneli kırılma ve çalınma sorunlarından sizi kurtaran, gelişmiş bir teknolojidir.


Teknik Özellikleri

  • Ürün Kodu: ELM-445-RF
  • Çalışma Voltajı: 220 VAC / 12 VDC
  • Koruma Sınıfı: IP-67
  • Bağlantı: RF
  • Çalışma Sıcaklığı: -20 °C / +70 °C
  • Çalışma Frekansı: 433-434-868-915 Mhz